خرید چراغ سقفی ، مشخصات فنی و دریافت کاتالوگ

چراغ سقفی چیست؟

اگر فکر می کنید طراحی داخلی تنها شامل چیدمان های گوناگون مبلمان ، کف سازی ، پارتیشن بندی و … است ، پس حتما در نگاهتان به این موضوع تجدید نظر نمایید و همین حالا در هر محیطی که هستید نگاهی به اطرافتان بیندازید . آیا تا بحال به تاثیر نور و روشنایی در محیطی که در آن زندگی یا کار می کنید فکر کردید؟ آیا می دانید نورپردازی چه تاثیری در کوچک یا بزرگ جلوه دادن محیط اطرافتان دارد؟

طراحی نور یا همان نورپردازی یکی از مهمترین بخش های معماری داخلی و دکوراسیون است و خلاقیت در نورپردازی باعث بهتر دیده شدن ایده ی طراحان داخلی می شود. در واقع با نورپردازی مناسب می توان نقاط ضعف معماری فضا را پوشاند و این روشنایی و نورپردازی تاثیر بسیار زیادی در بزرگتر و دلبازتر جلوه دادن فضاهای داخلی و همینطور زیباتر کردن محیط دارد.

جدیدترین محصولات

انواع چراغ سقفی

پروژه های چراغ سقفی نورا

راهنمای خرید چراغ سقفی

مقالات چراغ سقفی

مزیت چراغ سقفی

در سال های گذشته معمولا از یک نوع چراغ واحد در مرکز سقف فضاهای داخلی مثل پذیرایی ، آشپزخانه و اتاق ها مورد استفاده قرار می گرفت و این نحوه ی نورپردازی با اشکالاتی مثل پخش نور نامناسب ، کوچک جلوه دادن فضاها و خستگی چشم همراه بود. بنابراین بهتر است از سبک های قدیمی فاصله بگیریم و به جای استفاده از چراغ واحد در مرکز فضا از چندین چراغ و منبع نور با همان میزان شار نوری در قسمت های مختلف فضاهای داخلی ساختمان استفاده کنیمکه نتیجه ی این کار پخش نور مناسب ، بزرگتر جلوه دادن فضا و ایجاد حال و هوای بهتر در خانه و محیط کار می شود

چراغ سقفی روکار و آویز

در سال های گذشته معمولا از یک نوع چراغ واحد در مرکز سقف فضاهای داخلی مثل پذیرایی ،آشپزخانه و اتاق ها مورد استفاده قرار می گرفت و این نحوه ی نورپردازی با اشکالاتی مثل پخش نور نامناسب، کوچک جلوه دادن فضاها و خستگی چشم همراه بود. بهتر است که از سبک قدیمی فاصله بگیریم و به جای استفاده از چراغ واحد در مرکز خانه از چندین چراغ و منابع نور با همان میزان شار نوری در قسمت های مختلف فضاهای داخلی ساختمان استفاده کنیم که نتیجه ی این کار پخش نور مناسب ، بزرگتر جلوه دادن فضا و ایجاد حال و هوای بهتر در خانه یا محیط کار می شود

چراغ سقفی روکار و آویز از پرفروش ترین و محبوب ترین چراغ هایی است که در همه ی محیطهای اداری ، تجاری و مسکونی و … می توان استفاده کرد و برخلاف چراغ سقفی توکار نیازی به برش و گردبر در سقف نبوده و به آسانی قابل نصب می باشد. استفاده از چراغ سقفی روکار محدودیت مکانی نداشته و همانطور که گفتیم قابل استفاده در تمامی محیط های ایندور(indoor) می باشد.

فروشگاهها و مراکز تجاری و هتل ها و رستوران ها ، فضای مسکونی ، آشپزخانه و… در هر محیطی که فکرش را بکنید چراغ سقفی روکار متناسب با آن فضا وجود دارد. البته در فروشگاهها و مراکز تجاری استفاده از چراغهای روشنایی مدرن بیشتر مورد توجه قرار گرفته می گیرد 

فضاهای قابل استفاده چراغ سقفی روکار

  • انواع محیط های تجاری و مسکونی
  • قسمتی از سقف که برش یا خرابی ایجاد شده است به راحتی می توانید با نصب چراغ سقفی روکار آن فضا را پوشش دهید
  • نورپردازی و دکوراسیون داخلی
  • روشنایی داخلی در مکان هایی نظیر اتاق کار ، اتاق خواب  یا آشپزخانه و…

چراغ سقفی توکار

چراغ دانلایت انواع متفاوتی دارد از جمله چراغ دانلایت سی اوبی ، چراغ دانلایت فک متحرک ، چراغ دانلایت اس ام دی و چراغ دانلایت آی پی. این چراغ ها در زیر مجموعه چراغ سقفی توکار قرار می گیرند و از لحاظ ظاهر و قیمت و در بعضی موارد از نظر کارایی بسیار متفاوت می باشند که همین امر دستتان را در انتخاب بهترین و متناسب ترین چراغ با پروژه شما باز می گذارند.

چراغ دانلایت می تواند یک انتخاب عالی برای نورپردازی خانه شما باشد. چرا که آنها را می توان در هر نقطه از فضای مدنظرتان به عنوان مثال در اتاق نشیمن، اتاق خواب، حمام، آشپزخانه و یا حتی در زیر کابینت آشپزخانه نصب نمود.

از ویژگی های دیگر چراغ دانلایت می توان به انعطاف پذیر بودن آن از لحاظ مقدار و نوع نوری که ارائه می دهد ؛ اشاره نمود.  به عنوان مثال، یک فضای اداری به یک مقدار نور نیاز دارد که کارکنان آن بدون مشکل بتوانند به کار بپردازند که این متفاوت ازفضاهای دیگر است.

چراغ دانلایت بسیار زیبا و چشم گیر است و اگر علاقه ای به استفاده از چراغ آویز یا یک چراغ بزرگ در اتاق ندارید. چراغ دانلایت بهترین انتخاب محسوب می شود.

پنل سقفی

پنل سقفی نوعی چراغ روشنایی است که در ظاهر به‌ عنوان جایگزین چراغ‌ سقفی معمولی فلورسنت موجود در بازار طراحی‌ شده است. اما جدا از مناسب بودن از لحاظ سلامت و مصرف انرژی به حدی این چراغ ها زیبا هستند که به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای روشنایی در فضای داخلی به شمار می روند. 

پنل‌ سقفی از لحاظ نحوه نصب به دو دسته روکار و توکار تقسیم‌ می‌شوند. بعضی از افراد علاقه ای به مشخص‌ بودن پنل سقفی در دکوراسیون داخلی خود ندارند آن‌ها با  به هم بخورد یا ایده‌های دیگری برای زیبا سازی سقف محیط خود دارند. به همین دلیل انواع توکار برای آن‌ها بهتر است.

به‌ طور کلی پنل سقفی توکار ضخامت بسیار کمی دارد و بر روی سقف نصب می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از طراحی‌های متنوع بر روی این پنل‌ها نورپردازی جذابی به اتاق کار یا منزل خود ببخشید. خرید پنل سقفی توکار معمولاً برای سقف‌هایی که از قبل برش خورده است، امکان پذیر است.

 

پروژه های چراغ سقفی نورا

هر پروژه ای ویژگی ها و شرایط منحصر به فرد خود را دارد، در هر پروژه ای که مهندسی روشنایی نورا افتخار همکاری داشته است سعی بر ارائه بهترین مشاوره نورپردازی ، زیباترین طراحی نور و تولید و اجرای با کیفیت بوده است تصاویر زیر تنها بخشی از پروژه های نورپردازی نورا لایتینگ می باشند که به زیبایی در آن از انواع چراغ سقفی استفاده شده است. این پروژه های حاصل اعتمادی است که کارفرمایان و معماران عزیز به مجموعه نورا لایتینگ داشته اند.

روشنایی فضای داخلی- نورا لایتینگ پروژه برج ساحلی پیام

چراغ گچی

کلیک کنید

پروژه چراغ سقفی برج ساحلی پیام 

چراغ های استفاده شده در پروژه : چراغ های سیلندری مانند چراغ سقفی اسلیو ، چراغ گچی ویستا ، چراغ مگسنس ، صفحه کشسان و …

روشنایی فضای داخلی- نورا لایتینگ پروژه برج ساحلی پیام

چراغ سیلندری

چراغ مگنت لیزر بلید

چراغ مگنت ریلی

صفحه کشسان

چراغ زیر کابینتی

چراغ گچی

پروژه چراغ سقفی برج ساحلی پیام 

چراغ های استفاده شده در پروژه : چراغ های سیلندری مانند چراغ سقفی اسلیو ، چراغ گچی ویستا ، چراغ مگسنس ، صفحه کشسان و …


راهنمای خرید چراغ سقفی

دریافت کاتالوگ ، اطلاعات فنی
و مشاوره رایگان چراغ سقفی

مقالات چراغ سقفی

چراغ سقفی چیست؟
نورپردازی آشپزخانه Kitchen lighting
نورپردازی آشپزخانه و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی
نورپردازی اداری-office lighting
چرا نورپردازی فضای اداری اهمیت زیادی دارد؟
نورپردازی حمام و سرویس بهداشتی Bathroom-Lighting
آنچه باید درباره ی نورپردازی حمام و سرویس بهداشتی بدانید

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی با نور خطی به اینستاگرام نورا سر بزنید