خرید چراغ سقفی ، مشخصات فنی و لیست قیمت 1401

چراغ سقفی چیست؟

اگر فکر می کنید طراحی داخلی تنها شامل چیدمان های گوناگون مبلمان ، کف سازی ، پارتیشن بندی و ... است ، پس حتما در نگاهتان به این موضوع تجدید نظر نمایید و همین حالا در هر محیطی که هستید نگاهی به اطرافتان بیندازید . آیا تا بحال به تاثیر نور و روشنایی در محیطی که در آن زندگی یا کار می کنید فکر کردید؟ آیا می دانید نورپردازی چه تاثیری در کوچک یا بزرگ جلوه دادن محیط اطرافتان دارد؟

طراحی نور یا همان نورپردازی یکی از مهمترین بخش های معماری داخلی و دکوراسیون است و خلاقیت در نورپردازی باعث بهتر دیده شدن ایده ی طراحان داخلی می شود. در واقع با نورپردازی مناسب می توان نقاط ضعف معماری فضا را پوشاند و این روشنایی و نورپردازی تاثیر بسیار زیادی در بزرگتر و دلبازتر جلوه دادن فضاهای داخلی و همینطور زیباتر کردن محیط دارد.

در سال های گذشته معمولا از یک نوع چراغ واحد در مرکز سقف فضاهای داخلی مثل پذیرایی ،آشپزخانه و اتاق ها مورد استفاده قرار می گرفت و این نحوه ی نورپردازی با اشکالاتی مثل پخش نور نامناسب، کوچک جلوه دادن فضاها و خستگی چشم همراه بود. بهتر است که از سبک قدیمی فاصله بگیریم و به جای استفاده از چراغ واحد در مرکز خانه از چندین چراغ و منابع نور با همان میزان شار نوری در قسمت های مختلف فضاهای داخلی ساختمان استفاده کنیم که نتیجه ی این کار پخش نور مناسب ، بزرگتر جلوه دادن فضا و ایجاد حال و هوای بهتر در خانه یا محیط کار می شود

انواع چراغ سقفی

دانلایت-فک-متحرک
چراغ دانلایت فک متحرک
پنل-سقفی-توکار
پنل سقفی
دانلایت-اس-ام-دی
چراغ دانلایت اس ام دی
چراغ-سقفی-روکار3
چراغ سقفی روکار و آویز
آی-پی-دار
چراغ دانلایت آی پی
چراغ-دانلایت-سی-او-بی
چراغ دانلایت سی او بی

چراغ سقفی روکار و آویز

چراغ های سقفی روکار از جمله محصولات روشنایی قابل استفاده در کلیه محیطهای اداری و تجاری و مسکونی و… میباشد که برخلاف چراغهای توکار نیازی به برش و ایجاد حفره در سقف نمیباشد و به آسانی قابل نصب میباشد. استفاده از چراغهای سقفی روکار محدودیت مکانی ندارد و قابل استفاده در کلیه محیطهای داخلی میباشد .

چراغهای روکار قابل استفاده در فروشگاهها و مراکز تجاری و هتل ها و رستوران ها و منازل مسکونی و آشپزخانه و… میباشد. در فروشگاهها و مراکز تجاری استفاده از چراغهای روشنایی مدرن بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و انتخاب چراغ مناسب باعث آرامش و تاثیر روانی میشود

از چراغ های سقفی روکار در فضاهای بسیار استفاده کرد از جمله:

  • داخل محیط های تجاری و مسکونی
  • در قسمتی از سقف که برش یا خرابی ایجاد شده است
  • نورپردازی و دکوراسیون داخلی
  • روشنایی داخلی مکان هایی نظیر اتاق کار یا اتاق خواب و آشپزخانه و…

چراغ دانلایت

چراغ های دانلایت انواع متفاوتی دارند از جمله چراغ دانلایت سی اوبی ، چراغ دانلایت فک متحرک ، چراغ دانلایت اس ام دی و چراغ دانلایت آی پی. این چراغ ها در زیر مجموعه چراغ سقفی توکار قرار می گیرند و از لحاظ ظاهر و قیمت بسیار متفاوت می باشند که همین امر دستتان را در انتخاب بهترین و متناسب ترین چراغ با پروژه شما باز می گذارند.

دانلایت ها می تواند یک انتخاب عالی برای نورپردازی خانه شما باشند. چراکه آنها را می توان در هر نقطه از خانه – مثلاً در اتاق نشیمن، در اتاق خواب، در حمام، آشپزخانه، و یا حتی در زیر کابینت آشپزخانه- نصب نمود.

چراغ های دانلایت همچنین از لحاظ مقدار و نوع نوری که ارائه می دهد بسیار انعطاف پذیر هستند. به عنوان مثال، آنها برای استفاده به عنوان نورپردازی کاری، که در آن شما به مقدار زیادی نور نیاز دارید کاملاً مناسب هستند. علاوه بر آن، آنها همچنین برای نورپردازی محیطی نیز مناسب هستند.

چراغ های دانلایت خیلی زیبا به نظر می رسند! بخصوص اگر شما نمی خواهید از چراغ آویز یا یک چراغ بزرگ در اتاق خود استفاده کنید دانلایت ها بسیار تمیز ، ساده و عالی هستند.

پنل سقفی

چراغ های پنل Led نوعی دستگاه روشنایی هستند که به‌عنوان جایگزین مناسب چراغ‌های سقفی معمولی فلورسنت موجود طراحی‌شده است. آن‌ها یکی از بهترین گزینه‌ها برای روشنایی در فضای داخلی هستند و بر روی سقف نصب می‌شوند. یکی از مهم‌ترین قطعات آن‌ها برای جلوگیری از نشت نور قسمت خارجی یا قابی هست که برای آن طراحی‌شده است.

جایگزینی چراغ‌های سقفی فلورسنت موجود با صفحات LED برای صرفه‌جویی در انرژی راهی آسان و سریع به‌ویژه برای صرفه‌جویی عمده در صورت‌حساب و همچنین در مصرف انرژی است. توجه داشته باشید، علاوه بر کاهش هزینه، محیط هم روشن‌تر می‌شود.

پنل‌های سقفی از نظر نحوه نصب به دو دسته روکار و توکار تقسیم‌بندی می‌شوند. برخی از خانواده‌ها دوست ندارند که دکوراسیون منزل آن‌ها با مشخص‌بودن پنل ال‌ای‌دی به هم بخورد یا ایده‌های دیگری برای زیبا کردن سقف منزل یا محیط کار خود دارند. به همین دلیل انواع توکار برای آن‌ها بهتر است.

به‌طورکلی پنل سقفی توکار ضخامت بسیار کمی دارد و بر روی سقف نصب می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از طراحی‌های متنوع بر روی این پنل‌ها نورپردازی جذابی به اتاق کار یا منزل خود ببخشید. خرید پنل سقفی توکار معمولاً برای سقف‌هایی که از قبل برش خورده است، امکان پذیر است.

 

پروژه های چراغ سقفی نورا

چراغ گچی

کلیک کنید

پروژه چراغ سقفی برج ساحلی پیام 

چراغ های استفاده شده در پروژه : چراغ های سیلندری مانند چراغ سقفی اسلیو ، چراغ گچی ویستا ، چراغ مگسنس ، صفحه کشسان و …

چراغ سیلندری

چراغ مگنت لیزر بلید

چراغ مگنت ریلی

صفحه کشسان

چراغ زیر کابینتی

چراغ گچی

پروژه چراغ سقفی برج ساحلی پیام 

چراغ های استفاده شده در پروژه : چراغ های سیلندری مانند چراغ سقفی اسلیو ، چراغ گچی ویستا ، چراغ مگسنس ، صفحه کشسان و …

مقالات چراغ سقفی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی با نور خطی به اینستاگرام نورا سر بزنید