آخرین مقالات نورا لایتینگ

در این بخش برای آشنایی بیشتر به بررسی انواع چراغ هایی که در روشنایی فضای داخلی ساختمان استفاده می شود می پردازیم :

چراغ های خطی

برای ایجاد فضای زیبا در طراحی داخلی تنها تامین روشنایی کافی نیست و نورپردازی باید طوری باشد تا مخاطب از لحاظ بصری نیز جذب فضا شود که ما در اینجا چراغ های خطی را پیشنهاد می کنیم. چراغ ها ی خطی یکی از پرفروش ترین محصولات  نورا می باشند. شاید برایتان سوال پیش آید که چرا چراغ های خطی محبوب هستند؟ این نوع چراغ ها بسیار زیبا ،منعطف و سفارشی ساز هستند، همین ویژگی های ساده و مهم بسیار آنها را محبوب کرده است. چراغ های خطی انواع مختلفی دارند مانند چراغ خطی روکار و آویز، چراغ خطی توکار (با لبه و بدون لبه) و چراغ خطی دکوراتیو (دفنی و زیر کابینتی) که همین تنوع بالا باعث جذاب تر شدن فضای داخلی ساختمان می شود

چراغ های دانلایت

از جمله ویژگی های مهم چراغهای دانلایت (پایین تاب یا سقفی)  می توان به خسته نشدن چشم در طولانی مدت اشاره کرد. این چراغ ها در ایران به اسم چراغ سقفی توکار یا شناخته شده و بر روی سقف یا دخل آن به کار برده می شوند. چراغ های دانلایت تاثیر بسیار زیادی در روشنایی فضا دارد و درخشندگی بسیار زیاد این چراغ ها باعث محبوبیت آنها شده است. پس اگر به دنبال ایده های مدرن در نورپردازی هستید؛ چراغ های دانلایت بهترین انتخاب برای شما است.

چراغ های ریلی

چراغ ریلی همانطور که از نامش پیداست بر روی ریل نصب می شود؛ مسیر این ریل مشخص است و نصب آن نیاز به تمهیدات خاصی ندارد. از جمله ویژگی های چراغ های ریلی می توان به تامین نور موردنیاز ، کاهش مصرف انرژی ، وزن سبک ، قابلیت حرکت و مقرون به صرفه بودن آن اشاره کرد. چراغ های ریلی از محصولات ویژه و پرفروش بازار محسوب می شوند که به طور ویژه در مکان های متفاوتی مانند فروشگاه ها و گالری ها استفاده می شوند. یک مزیت مهم این چراغ تمرکز نور روی محصول مدنظر است که این تمرکز باعث بهتر دیده شدن محصول خواهد شد

پنل های سقفی

یکی از بهترین گزینه ها برای تنظیم روشنایی در فضاهای صنعتی مانند راهروها ، بیمارستان ها ، لابی ها ، هتل ها و اماکن اینچنینی استفاده از پنل سقفی است. از عمده ویژگی های پنل سقفی می توان به راه اندازی و نصب آسان ، روشنایی با کیفیت بالا ، قابلیت شستشو و تمیز کردن ، عدم زنگ زدگی ، طول عمر زیاد ، متنوع بودن رنگ های  LED و مقرون به صرفه بودن آن اشاره کرد.

 

چراغ های سیلندری

چراغ های سیلندری بیشتر برای سقف های اصلی (غیر کاذب) مناسب هستند و به صورت روکار نصب می شوند و عمده ی استفاده ی آن ها در بیمارستان ها ، هتل ها ، مراکز اداری ، گالری ها و … می باشد. از جمله ویژگی های چراغ سیلندری می توان به طول عمر زیاد ، نصب آسان ، عدم احتیاج به برش سقف و همچنین نور فوق العاده با کیفیت آن اشاره کرد.

چراغهای گچی

چراغ های گچی به دلیل همجنس بودن با سقف و قابلیت ترکیب با آن و همینطور تامین نور متناسب با محیط انتخاب فوق العاده ای برای طراحی مدرن در فضاهای داخلی است. فرایند نصب این چراغ ها در سقف کاذب و تعویض لامپ به راحتی قابل انجام است و قابلیت رنگ پذیری و بدون لبه بودن آن، چراغ های گچی را برای معماران و کارفرمایان بسیار محبوب کرده است.

گردآورنده: واحد فنی و مهندسی نورالایتینگ

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.